• شنبه 7 اردیبهشت 1398
  • آموزش
  • 618 بازیدکننده

برخلاف بازار رو به صعود پیشین، بازیابی این‌باره به احتمال زیاد زمان‌بر خواهد بود. چراکه هر سطح بالاتری، عرضه عظیمی را به همراه دارد و منجر به اصلاح بازار خواهد شد. ما همچنین انتظار داریم بازارها به طور متناوب افت پیدا کنند تا دست‌های ضعیف‌تر از بین بروند. 
بسیاری از افراد هنوز به آینده‌ی این دارایی های نوظهور شک دارند. در بررسی اخیر از چند کشور اروپایی، ۶۳ % از شرکت‌کنندگان مطمئن بودند که کریپتوکارنسی‌ها در ۱۰ سال آینده به این شکل یا به صورتی دیگر وجود خواهند داشت.
با این حال، پاسخ‌دهندگان در خصوص بیت‌کوین خیلی خوش‌بین نبودند. تنها ۴۹ درصد معتقدند که در ۱۰ سال آینده این ارز دیجیتال وجود خواهد داشت و تنها ۷ درصد معتقدند که بیت‌کوین، به عنوان یک ابزار سرمایه‌گذاری و امنیتی در ۱۰ سال آینده نقش دارد.
این موضوع نشان می‌دهد که برخی هنوز نسبت به پتانسیل‌های عظیم این فضا بی‌توجه هستند.
با این حال، شرکت‌های بسیاری در سراسر جهان در حال آزمایش فن‌آوری بلاک چین و کریپتوکارنسی ها هستند.
شرکت Societe Generale SFH در حال حاضر در راستای بهبود شفافیت و قابلیت انتقال صدور اوراق قرضه در تلاش است. که در این راستا، اوراق قرضه‌ ۱۰۰ میلیون یورویی را به عنوان یک توکن امنیتی بر روی بلاک چین اتریوم منتشر کرده ‌است.
به گفته منابع ناشناس، شرکت سامسونگ ممکن است کریپتوکارنسی خود را به نامSamsung Coin راه‌اندازی کند.
شرکت والت دیزنی نیز در حال انجام مذاکراتی برای خرید شرکت بزرگ بازی‌های آنلاین NXC است که به نوبه خود در صرافی‌های کریپتو Korbit و Bitstamp دارای سهام است.
Bitfury نیز جهت راه‌اندازی یک “صندوق اختصاصی ماینینگ بیت‌کوین” برای سرمایه‌گذاران نهادی از موسسه‌ی Liechtenstein تاییدیه دریافت کرده است. این بستر به موسسات فرصتی ارائه خواهد داد تا در دنیای جالب ماینینگ(استخراج) بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کنند.
اما در حال حاضر، آلتکوین‌ها در حال سقوط هستند که در ادامه به بررسی فرصت‌های خرید ارزهای دیجیتال، خواهیم پرداخت:

تحلیل تکنیکال جفت ارز BTC/USD:

بیت‌کوین (BTC) در حال حاضر با مقاومت محدوده‌ی 5،600 دلار مواجه است. با این حال، هر دو میانگین‌های متحرک دارای شیب رو به رشد هستند و RSI هنوز هم نزدیک به سطوح بیش خریداری شده است. این نشان می‌دهد گاوها مسئول هستند.
در صورت صعود، شکست 5،600 دلار می‌تواند قیمت بیت‌کوین را به محدوده‌ی بحرانی بعدی یعنی 5،674.84 تا 5.900 دلار هدایت کند.
ما انتظار داریم خرس‌ها از این محدوده دفاع کنند. از این رو، معامله‌گران می‌توانند سودی جزئی را در موقعیت‌های خرید باقیمانده بالای 5600 دلار سیو و برای مابقی موقعیت‌ها حد ضرر را در 4800 دلار حفظ کنند.


در مقابل، اگر خرس‌ها جفت ارز BTC / USD را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش دهند، می‌تواند به سمت حمایت بعدی با قیمت 4،914.11 دلار حرکت کند. این نقطه یک حمایت حیاتی است که ممکن است نگه داشته شود.
شکست این سطح موجب تضعیف روند رشد بیت‌کوین می‌شود و نشان‌دهنده‌ی این است که خرس‌ها هنوز در سطوح بالاتر مشغول به فروش هستند.
اگر گاوها نتوانند از قیمت 4،914.11 دلار دفاع کنند، این ارز دیجیتال می‌تواند تا میانگین متحرک ساده 50 روزه نزول کند. 
چند روز آینده، روزهایی حیاتی است چراکه تعیین خواهد کرد آیا بازیابی به اتمام رسیده است یا اینکه این تنها نوسانی در قیمت بوده است.

تحلیل تکنیکال جفت ارز ETH/USD:

مسیر اتریوم (ETH) مجددا در تاریخ 23 آپریل پس از برخورد با مقاومت محدوده‌ی 180 دلار، وارونه شد. قیمت این ارز دیجیتال به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش پیدا کرد و مجددا وارد مثلث شد، که نشان از نزول این ارز دارد.
این موضوع نشان می‌دهد که شکست از مثلث، هیچ گونه خریداری را در سطوح بالاتر پیدا نکرده است.

اگر گاوها در عرض چند روز آینده، نتوانند قیمت اتریوم را بیش از 167.32 دلار ببرند، جفت ارز ETH / USD می‌تواند تا میانگین متحرک ساده 50 روزه کاهش یابد.
شکست این حمایت می‌تواند قیمت این جفت ارز را به 144.78 دلار برساند. از این رو، معامله‌گران می‌توانند حد ضرر را برای موقعیت‌های خرید باقیمانده در 150 دلار حفظ کنند.
پیشنهاد ما بستنن کل موقعیت بود، اما میانگین‌های متحرک هنوز هم دارای شیب رو به رشد هستند وRSI در نقطه میانی قرار دارد، که نشان می‌دهد گاوها همچنان در این بازی حضور دارند.
اگر گاوها به سرعت قیمت را به بیش از 167.32 دلار برسانند، قیمت این ارز دیجیتال مجددا سعی در شکست محدوده‌ی مقاومت 180 تا 98/187 دلار را خواهد کرد و شاهد روند رو به رشد این کریپتوکارنسی بالاتر از 187.98 دلار خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال جفت ارز XRP/USD:

پس از حفظ میانگین متحرک ساده 50 روزه برای مدت چهار روز، ریپل (XRP) امروز به زیر آن نزول پیدا کرده است. این نشانه‌ای منفی است و اکنون قیمت این ارز دیجیتال می‌تواند به 0.27795 دلار کاهش یابد، که یک حمایت حیاتی محسوب می‌شود.
اگر این حمایت مانع از ریزش قیمت نشود، کف قیمت سالانه اینبار 0.24508 دلار خواهد بود.


با این حال، اگر حمایت در قیمت 0.27795 دلار حفظ شود، جفت ارز XRP / USD ممکن است برای چند روز دیگر در محدوده‌ی رنج باقی بماند.
میانگین متحرک نمایی 20 روزه به تدریج به سمت پایین در حال حرکت است و RSI وارد منطقه‌ی منفی شده است، که نشان دهنده‌ی غالب بودن خرس‌ها در بازار است.
این جفت ارز یکی از ضعیف‌ترین ارزهای دیجیتال بوده، چراکه در بازیابی اخیر حضور نداشته است. این موضوع نشان‌دهنده‌ی کمبود تقاضا برای این کریپتوکارنسی است.
بنابراین از پیشنهادات خرید موجود در آن صرف نظر می‌کنیم و پیش از هرگونه پیشنهاد خرید، منتظر قیمتی خواهیم بود که نشان از برگشت روند را داشته باشد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز BCH/USD:

بیت‌کوین کش(BCH) به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه شکسته شده است و در حال حرکت به سمت حمایت بعدی در 255 دلار است.
میانگین متحرک نمایی 20 روزه دارای شیب مسطح است و RSI نیز در مرکز قرار دارد، که نشان‌دهنده‌ی وضعیت تثبیت قیمت در کوتاه‌مدت است.


اگر گاوها نتوانند از 255 دلار دفاع کنند، نشانه‌ای منفی خواهد بود.
محدوده‌ی حمایت بعدی سطح 8/61% فیبوناچی اصلاحی مربوط به افزایش قیمت اخیر در 241.97 دلار است.
اگر امکان حفظ این سطح نیز وجود نداشته باشد، کاهش قیمت این ارز دیجیتال می‌تواند به میانگین متحرک ساده 50 روزه برسد.
این روند به تدریج به سود خرس‌ها خواهد بود، اما اگر برای جفت ارز BCH / USD در قیمت 255 دلار، خریدار وجود داشته باشد، قیمت آن برای چند روز در محدوده‌ی رنج بین 255 تا 335.63 دلار باقی خواهد ماند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EOS/USD:

تلاش گاوها برای افزایش قیمت EOS به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه ادامه نیافت. قیمت این ارز به محدوده‌ی حمایتی نزول پیدا کرد و در حال حرکت به سمت حمایت بعدی در 4.4930 دلار است.
خط روند صعودی وج خیزان (rising wedge) در این سطح قرار دارد و میانگین متحرک ساده 50 روزه درست در بالای آن قرار می‌گیرد. بنابراین، ما انتظار دفاعی قوی از جانب گاوها را خواهیم داشت.


اما اگر قیمت EOS از خط روند صعودی پایین بیاید، الگوی نزولی وج خیزان که دارای هدف قیمتی 2.80 دلار است تکمیل خواهد شد. با این حال، حمایت‌های بسیاری بین محدوده‌ی 3.8723 و 3.00 دلار وجود دارند. ما انتظار داریم یکی از این ارقام برای EOS حفظ شود.
با تضعیف میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرار داشتن RSI در منطقه‌ی منفی، خرس‌ها در تلاشند تا برتری یابند.
با این وجود، اگر جفت ارز EOS / USD از میانگین متحرک ساده 50 روزه بازگرد، گاوها سعی خواهند کرد تا قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه و خط روند نزولی ببرند.
در صورت موفقیت، احتمال افزایش قیمت این ارز دیجیتال تا 6.0726 دلار و بالاتر از آن 6.8299 دلار وجود دارد.
پیشنهاد می‌کنیم معامله‌گران قبل از خرید منتظر تثبیت قیمت و نشانه‌های بازگشت روند بمانند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز LTC/USD:

لایت‌کوین پس از شکستش در تاریخ 21 آپریل، نتوانست به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه افزایش پیدا کند.
این موضوع منجر به فروش و شکست محدوده‌ی حمایت 74.6054 دلار توسط خرس‌ها شد.
قیمت این ارز دیجیتال در حال حاضر در میانگین متحرک ساده 50 روزه قرار دارد که نشان از حمایتی قوی دارد. اگر این محدوده‌ی حمایت نیز شکسته شود، کاهش قیمت لایت‌کوین می‌تواند به 62.450 دلار برسد.


در مقابل، اگر جفت ارز LTC / USD از میانگین متحرک ساده 50 روزه بازگردد، ممکن است تا محدوده‌ی مقاومت 91 دلار افزایش یابد.
میانگین متحرک نمایی 20 روزه دارای شیب رو به کاهش است و RSI به منطقه‌ی منفی کاهش یافته است.
این موضوع نشان می‌دهد خرس‌ها در حال بازگشت هستند. با توجه به ضعف‌های موجود، از پیشنهادات خرید عنوان شده در تحلیل قبلی صرف نظر می‌کنیم و پیش از هرگونه پیشنهاد معامله، برای ادامه یافتن روند صعودی صبر خواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز BNB/USD:

بایننس کوین (BNB) پس از عدم موفقیت در ثبت رکورد قیمتی جدید در تاریخ 20 آپریل، به میانگین متحرک نمایی 20 روزه بازگشت. هر دو میانگین‌های متحرک دارای شیب رو به رشد هستند، که نشان می‌دهد روند به صورت صعودی ادامه دارد. همچنینRSI سطوح بیش خریداری شده را اصلاح کرده است.
اگر قیمت این ارز دیجیتال از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بازگردد، گاوها مجددا جهت کسب رکورد قیمتی جدید تلاش خواهند کرد.


با این حال، اگر جفت ارز BNB / USD به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه نزول پیدا کند، می‌تواند تا خط روند صعودی وج خیزان افزایش یابد.
میانگین متحرک ساده 50 روزه در زیر این سطح قرار دارد، از این رو ما انتظار حمایتی قوی در این سطح را داریم. اما اگر قیمت نتواند در این محدوده‌ی حمایتی حفظ شود، الگوی نزولی وج خیزان که دارای حداقل هدف قیمتی 60/13 دلار است، تکمیل خواهد شد.
ما باید پیش از هرگونه پیشنهاد معامله، منتظر یک وضع خرید قابل اعتماد باشیم.

تحلیل تکنیکال جفت ارز XLM/USD:

استلار (XLM) میانگین متحرک نمایی 50 روزه و حمایت محدوده‌ی 0.1090 دلار را شکست و در حال کسب برخی حمایت‌ها در خط روند صعودی است.
شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه رو به کاهش است و RSI در زیر 50 قرار دارد.
این موضوع نشان می‌دهد خرس‌ها دارای برتری هستند.

اگر گاوها از خط روند صعودی دفاع کنند، جفت ارز XLM / USD ممکن است به بالای میانگین‌های متحرک بازگردد.
اگر قیمت استلار به بالاتر از میانگین‌های متحرک صعود کند، آنگاه با مقاومت در خط روند نزولی مواجه خواهد شد.
از سوی دیگر، اگر خرس‌ها این جفت ارز را به زیر خط روند صعودی ببرند، منفی خواهد شد و می تواند به قیمت 0.08 دلار برسد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز ADA/USD:

اگرچه کاردانو (ADA) در تاریخ 23 آپریل کانال را شکست و به قیمت 0.082952 دلار رسید، اما در حال حاضر قیمت آن تا میانگین متحرک ساده 50 روزه کاهش یافته است، که نشان از حمایتی قوی را دارد.
اما اگر این حمایت مانع از ریزش قیمت نشود، افت حمایت از این کانال محتمل است.


میانگین متحرک نمایی 20 روزه دارای شیب مسطح است و RSI به منطقه ی منفی کاهش یافته است.
این موضوع نشان می‌دهد گاوها در حال از دست دادن کنترل‌شان نسبت به جفت ارز ADA/USD هستند.
اگر این ارز دیجیتال بتواند این کانال را بشکند و به بیش از محدوده‌ی مقاومت0.082952 و 0.094256 دلار افزایش یابد، نشان از قدرت این ارز خواهد بود. قبل از مثبت شدن (روند)، منتظر قیمتی خواهیم ماند تا این نزول را متوقف سازد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز TRX/USD:

ترون (TRX) در تاریخ 23 آپریل موجب فعال شدن حد ضرر پیشنهادی ما برای موقعیت‌های خرید باقیمانده بر روی 0.024 دلار شد.
گاوها نتوانستند قیمت این ارز دیجیتال را بالاتر ببرند. از این رو، اکنون این کریپتوکارنسی می‌تواند به حمایت بعدی در 0.02094452 دلار کاهش یابد.
شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه رو به کاهش است و RSI به منطقه‌ی منفی وارد شده است.
این موضوع نشان می‌دهد خرس‌ها در کوتاه‌مدت دارای برتری هستند.


اگر قیمت 0.02094452 دلار برای این ارز دیجیتال حفظ شود، جفت ارز TRX / USD ممکن است برای چند روز در محدوده‌ی رنج باقی بماند، اما اگر این حمایت از بین برود، سقوط قیمت این ارز می‌تواند به 0.0183 دلار برسد.
هر گونه تلاش برای بازیابی با مقاومت در محدوده‌ی 0.02815521 دلار مواجه خواهد شد.
با توجه به عدم موفقت‌های قبلی، پیش از پیشنهاد هرگونه موقعیت، صبر خواهیم کرد تا قیمت به بیش از 0.035 دلار افزایش یابد.
شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه شروع به کاهش پیدا کرده است و RSI وارد منطقه ی منفی شده است. این موضوع نشان می‌دهد خرس‌ها در کوتاه‌مدت دارای برتری هستند.