تازه‌ترین آمارهای منتشر شده از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه نشان می‌دهد که در اردیبهشت‌ماه سال جاری ۱۷۲ هزار و ۲۵۱ احراز هویت در سامانه سجام صورت گرفته است.


به گزارش روابط عمومی کارگزاری بانک مسکن، به نقل از شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه؛ بر اساس گزارش ماهانه این شرکت در خصوص اردیبهشت‌ماه امسال، تعداد 138 هزار و 88 ثبت نام از سوی سرمایه‌گذاران حاضر در بازار سرمایه در سامانه «سجام» صورت گرفته و تعداد احراز هویت شده‌ها نیز در این ماه به 172 هزار و 251 مورد رسیده است.
لازم به ذکر است بر اساس آمار منتشر شده، در فروردین‌ماه امسال تعداد ثبت‌نام در سامانه «سجام» 319 هزار و 491 و تعداد احراز هویت شده‌ها نیز 353 هزار و 30 مورد بوده است.
 

5 استان پیشتاز در ثبت‌نام در «سجام»
همچنین بر اساس این گزارش تعداد نفرات ثبت نام شده در سامانه «سجام» در دومین ماه بهار به تفکیک هر استان حاکی از آن است که 5 استان «تهران با 28 هزار و 855 مورد، خراسان رضوی با 11 هزار و 38 مورد، اصفهان با 10 هزار و 835 مورد، آذربایجان شرقی با 7 هزار و 405 مورد و خوزستان با 7 هزار و 219 مورد» در صدر بیشترین ثبت‌نام‌ شده‌ها در کل کشور قرار دارند.
 

5 استان با کمترین ثبت‌نام در «سجام»
از سویی دیگر بر اساس آمارهای منتشر شده، 5 استان «ایلام با 658 مورد، کهکیلویه و بویراحمد با 870 مورد، زنجان با یک هزار و 252 مورد، سمنان با یک هزار و 252 مورد و خراسان جنوبی با یک هزار و 347 مورد» در انتهای لیست کمترین ثبت نام شده‌های در بین سایر استان ها قرار دارند.
لازم به ذکر است سامانه سجام «سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان»، برای الکترونیک کردن و خودکار کردن فرآیند جمع‌آوری و مدیریت اطلاعات مشتریان است و عملیاتی شدن این سامانه باعث افزایش دقت، سرعت و بهره‌وری در زمینه جمع‌آوری اطلاعات و ارائه خدمات عمومی و مهم‌تر از همه، یکپارچگی سامانه‌های اطلاعاتی شده است.